Ювелирный завод

Кварц

21/01/2022

«Подарунок Венери», «стріли Амура», «камінь Тамерлана», «мексиканський алмаз» - так у різні часи в різних куточках світу називали кварц. Цей мінерал був відкритий людством одним з перших.

На стародавніх стоянках первісних людей епохи мезоліту (8-12 тис. років тому) були виявлені знаряддя праці і полювання з кварцових порід, в околицях стародавньої Мікени знайдена ваза XVI століття до н.е. з гірського кришталю, одного з різновидів кварцу. Також встановлено, що єгипетський фараон Тутанхамон вже свого часу користувався сонцезахисними окулярами, які були виготовлені саме з чорного кварцу, вони були виявлені в його гробниці. У наш час кварц також має широке застосування, в тому числі і в ювелірному виробництві.

Кварц є одним з найпоширеніших на землі мінералів, за хімічним складом це - діоксид кремнію. В цілому масова частка кварцу в земній корі становить понад 60%. Точно не встановлено походження назви мінералу. Є версія, що слово «кварц» походить від німецького «twarc», що означає «твердий», або від німецького «quererz» - «руда посічених жил».

Кристали кварцу часто насичують інші породи, формуючись в порожнинах і тріщинах, вага зростків кристалів кварцу може досягати декількох тонн. Мінерал стійкий до хімічного впливу, його температура плавлення становить 1570 градусів за Цельсієм. Твердість каменю за шкалою Мооса - 7 одиниць.

Кварц поширений практично по всій земній поверхні, основними його родовищами є Африка, Мадагаскар, Бразилія, Австралія, Україна, Росія, Шрі-Ланка, Уругвай та інші.

Кварц має безліч різновидів. Кристалічні: гірський кришталь, димчастий кварц (раухтопаз), моріон, аметист, цитрин, рожевий кварц, празем, котяче око і так далі. Прихованокристалічні: хризопраз, сердолік, карнеол, сардер, сапфирин, геліотроп, кремінь, агат, онікс та інші. Також існують гірські породи, що складаються в основному з кварцу - яшми і кварцити.

Свою популярність серед ювелірів і шанувальників ювелірних прикрас кварц отримав, в тому числі, завдяки великій гамі кольорів. Наприклад, моріон має чорний колір, гірський кришталь - прозорий, празем - зелений, раухтопаз - коричневий, аметист - фіолетовий, рутиловий кварц - золотисто-червоний колір. Крім того, кварц буває рожевим, молочним, жовтим, синюватим.

Цей дивовижний мінерал активно використовується при виготовленні як великих, так і витончених прикрас. Завдяки тому, що кварцу можна надати найрізноманітніше огранювання, він відмінно гармонує з іншими напівкоштовними і дорогоцінними каменями. А золото, срібло або платина можуть вигідно підкреслити колір кварцу. Кільця, сережки, підвіски на золотих ланцюжках або браслетах з легкістю доповнять будь-який образ, захоплюючи погляди оточуючих.

Варто відзначити, що кварц наділяють властивістю зміцнювати пам'ять, розвивати уяву, робити яскравим і барвистим мовлення, сприяти активним розумовим процесам. Цей мінерал здатний залучити удачу, успіх, матеріальний добробут, любов. Тому погортайте сторінки інтернет каталогів ювелірних виробів або зайдіть до ювелірного магазину, де ви обов'язково знайдете гідну вас прикрасу з кварцем.