Ювелирный завод
Агат

Агат

14/07/2016

Природа - талановитий художник. Щоб в черговий раз у цьому переконатися, варто лише поглянути на її живопис, представлений в дивовижному камені - агаті.

Агат - це різновид тонковолокнистого халцедону, напівпрозорий різновид кварцу. Цей камінь має широку поширеність і за своїм зовнішнім виглядом дуже різноманітний.

Найчастіше малюнок агату за формою нагадує око. Існує легенда, згідно з якою око небесного білого орла після битви з чорним чаклуном впало на Землю і перетворилося в камінь, щоб дивитися на людей і відокремлювати добрі справи від злих справ. Згідно з іншою легендою, агат був улюбленим самоцвітом римської богині деревних плодів і достатку Помони. З цього стає зрозумілим, що людям агат знайомий уже багато століть.

Є думка, що назва каменю походить від грецького слова abates - «щасливий», згідно з іншою версією слово «агат» походить від назви сицилійської річки Ахатес, де цей самоцвіт добували.

Зустрічається агат практично по всьому світі: в Бразилії, Уругваї, країнах Африки, в Монголії, Росії, Україні, Англії, Польщі і так далі. Походження агатів пов'язують з вулканогенними комплексами порід. У порожнинах виникають шари різного кольору внаслідок проникнення розчинів через гелеподібний кремнезем.

Агат не дарма вважають найпривабливішим з усіх різновидів халцедону, його малюнки представлені різноманітними насиченими кольорами з тонкими переходами. Найчастіше в природі зустрічаються агати відтінків сірого, блакитного, зеленого, білого, рожевого і червоного кольорів. Видів агату налічується безліч, найпопулярніші з них: «сапфіріновий» - блакитний, «бастіонний» - шари і тріщини утворюють малюнок, схожий на міські пейзажі і бастіони, «моховий» - з дендрітовими включеннями, що нагадують мох, «пейзажний», «магічний» - з чорними або темними включеннями, «вогненний» - колір створює ілюзію, що камінь горить зсередини, і так далі. Найпоширенішими в природі є агати світлих тонів.

Агат має твердість 6,5-7 одиниць за шкалою Мооса, стійкий до кислот, міцний і в'язкий, непрозорий, просвічує в краях. З агату в стародавні часи виготовляли печатки, келихи, декоративні вироби, камеї, ювелірні прикраси. Цими каменями прикрашали стіни, стільниці, вівтарі. Найбільшим виробом з агату вважається блюдо діаметром 75 см, яке зберігається в Музеї історії мистецтва у Відні (Австрія).

Різноманітність кольорів агату допомагає ювелірам створювати шедеври на будь-який смак, для будь-яких випадків. Вироби з ним завжди яскраві, незвичайні, привертають до себе увагу. Срібні прикраси з агатом відмінно підійдуть на кожен день, а золоті прикраси - для особливих випадків. Ви можете купити сережки, кільце, браслет з агатами будь-якого кольору в залежності від ваших уподобань і настрою. Цей камінь поділиться з вами своєю енергією, накопиченою століттями, зміцнить розум свого власника, зробить його проникливим, приведе до достатку, зміцнить здоров'я і додасть гармонії в навколишній світ. Пам'ятайте, що агат може подряпатися при недбалому з ним поводженні, тому уникайте механічного впливу на камінь. Рекомендується періодично промивати вироби з агатами прохолодною проточною водою.