Ювелирный завод
Діамант

Діамант

15/07/2016
Діамант, мабуть, є найособливішим з усіх дорогоцінних каменів. Його по праву називають найкращим другом дівчат, адже ніщо не зрівняється з сяйвом цього самоцвіту.

Діамант - це алмаз ювелірної якості, якому за допомогою огранювання надають спеціальної форми. Найпоширенішими є круглі діаманти з 57 гранями. Також застосовують й інші форми огранювання: «маркіз», «груша», «принцеса», «серце», «овал», «квадрат», «багет», «смарагд», «трикутник».
Перший діамант в XV столітті створив Луї де Бернел, а першим власником став бургундський герцог Карл Сміливий, який прикрасив діамантами свої обладунки. У XIX столітті діаманти набули широкої популярності в Європі в якості прикрас для жінок.


Ювелірні прикраси з діамантами від заводу Діамант 13


Алмази формуються в земній корі в місцях падінь великих метеоритів під впливом миттєвого високого тиску і температури. Для вимірювання ваги алмазів застосовуються метричні карати - 0,2 грама (це величина, що дорівнює вазі 1 насіння ріжкового дерева Ceratonia siliqua). Алмаз має найбільшу твердість (10 за шкалою Мооса), на ньому не можна залишити мітку ніяким іншим мінералом. За хімічним складом це чистий вуглець.

Батьківщиною алмазів вважається Індія, найбільші промислові родовища алмазів знаходяться в Анголі, Австралії, Ботсвані, Намібії, ПАР, Росії, Заїрі. Щоб отримати 1 карат алмазів, необхідно просіяти 250 тонн руди. Тільки четверта частина природних алмазів придатна для огранювання діаманта.

Найефектніша властивість діаманта - його здатність дробити біле світло на найяскравіші спектрально-чисті іскри, він розкладає білий промінь на промінчики всіх кольорів спектру, що розходяться віялом. Крізь правильно огранений діамант не можна нічого побачити через повне внутрішнє відбиття світла. На відміну від більшості мінералів, алмаз непомітний в світлі рентгенівських променів.

Якість діамантів оцінюють за системою «4С»: cut-clarity-color-carat (огранювання, чистота, колір, маса). Найбільш ідеальне огранювання кодується літерою «А», далі - по спадаючій якості каменю. Чистота оцінюється в залежності від наявності або відсутності дефектів і сторонніх включень.

За  гамою кольорів діаманти розрізняють безбарвні або всіх відтінків жовтого (традиційні), рожеві, блакитні, сині, зелені (фантазійні). Зустрічаються в природі і чорні діаманти. Вони не прозорі, як основна маса діамантів, повністю поглинають промені світла і мають алмазний блиск.

Найбільший діамант у світі - фантазійний жовто-коричневий камінь вагою 545,67 карати, носить назву «Золотий Ювілей». Він був знайдений в 1985 році в ПАР, до огранювання вага алмазу складала 755,5 карати. У 1995 році його піднесли у подарунок королю Таїланду Пхуміпону Адульядету на 50 річницю правління, зараз даний камінь знаходиться в Королівському палаці в Бангкоку.

Другий за величиною діамант у світі - «Куллінан I» або «Велика зірка Африки» - безбарвний діамант вагою 530,2 карати. Це найбільша частина алмазу «Куллінан», знайденого в 1905 році в Південній Африці. «Куллінан I» має 74 грані, зараз він знаходиться в лондонському Тауері і вінчає скіпетр Британського монарха Едуарда VII.

Третій за величиною в світі - діамант «Незрівнянний» - золотисто-жовтий камінь вагою 407,48 карати. Його незвичайна трикутна форма породила термін «тріолет». Цей діамант випадково знайшли на початку 1980-х років у Конго. У 2013 році його встановили в намисто з рожевого золота, інкрустоване 91 діамантом.

Вважається, що діаманти мають сильну енергетику. Вони забезпечують своїм власникам впевненість в собі, вміння долати всі перешкоди, захищають від поганого впливу і зурочення, дарують удачу, здоров'я, любов та успіх. Безсумнівно, ювелірні прикраси з діамантами - символ благополуччя й успіху. Вони стануть вишуканим подарунком як жінці, так і чоловікові - запонки з діамантами, перстні, інкрустовані діамантами годинники, сережки і так далі. Невід'ємним атрибутом заручин в наші дні стає каблучка з діамантом. А обручки з діамантами стануть розкішним і витонченим символом вашої любові. Що б ви не обрали, діамант завжди буде радувати вас своєю «грою».