Ювелирный завод
Чароїт

Чароїт

21/09/2021

Чароїт - унікальний камінь, який зустрічається в природі лише в одному місці - на стику Якутії та Іркутської області Росії. Свою назву самоцвіт отримав від найменування сибірської річки Чари, де і був вперше знайдений.

У 1948 році радянський геолог В.Дітмар виявив брили з незнайомими фіолетовими мінералами і умовно зарахував їх до сланців. На початку 70-х років XX століття родовище стали досліджувати комплексно, в 1977 році чароїт отримав свою назву. З тих пір у всьому світі не були знайдені поклади навіть з елементами цього каменю, тому чароїт називають «бузковим чудом Сибіру».

Забарвлення каменю визначається в основному домішками марганцю. Воно може бути майже коричневим, ніжно-бузковим, густо-фіолетовим з плавними переходами від світлих до майже чорних відтінків фіолетового кольору. Чароїт має тонковолокнисту будову, що утворює візерунок з прожилок різних відтінків. Існують екземпляри з ефектом «котячого ока».

У чароїтових породах виявлені понад 30 рідкісних мінералів, а також самородні метали - золото, мідь, срібло, мінерали платини.

У зв'язку з тим, що єдине в світі родовище чароїту практично вироблено, вартість каменю досить висока і сьогодні прирівнюється до напівкоштовних самоцвітів. Найдорожчим каменям притаманний густий бузковий або фіолетовий колір з чорними включеннями.

Твердість чароїту становить 6-7 одиниць за шкалою Мооса, камінь легко полірується кабошоном або пластинами. Він використовується в якості вставки в ювелірні прикраси зі срібла та золота. Для виготовлення кілець, кулонів, сережок, запонок використовують, як правило, невеликі екземпляри, так як великі камені можуть мати радіоактивні домішки.

Прикраси з цим прекрасним «пейзажним» каменем виглядають дорого і підходять як на кожен день, так і для особливих випадків. Ніжний лавандовий або насичений чорничний чароїт настільки яскравий і унікальний, що не потребує доповнення іншими мінералами. Купити перстень з таким каменем - велика удача, адже далеко не всі ювелірні заводи можуть похвалитися наявністю таких виробів в своєму асортименті.

Чароїт, безумовно, вартий вашої уваги. Цей камінь заспокоює, зачаровує, дарує гармонію, розсудливість. Чароїт - талісман безкорисливих людей, чию удачу він примножує і допомагає вистояти в будь-яких складних ситуаціях.