Ювелирный завод
Діамант чорний

Діамант чорний

15/07/2016
Ювелірні прикраси з чорними діамантами викликають чималий інтерес у покупців в наші дні, адже діамант - це камінь королів, правителів, сильних і успішних людей. А овіяний певною магією і загадковістю чорний самоцвіт наділяють можливістю посилювати лідерські якості.

Діаманти - це ограновані певним чином алмази. Чорні діаманти виготовляють з двох типів каменів, які за своїми фізичними і хімічними властивостями відносяться до алмазів і мають чорний колір: карбонадо і природні чорні алмази.

Чорні алмази карбонадо (від іспанського «carbon» - вугілля) були знайдені в Бразилії і Центральній Африці. У родовищах зі звичайними алмазами вони не зустрічаються. Як відомо, звичайні алмази утворюються глибоко під землею. Завдяки вулканічним виверженням більше 1 млрд. років тому вони потрапили на поверхню Землі. Карбонадо старше таких алмазів більш ніж на 4 млрд. років. Вчені висувають кілька теорій походження цього каменю, одна з них стверджує, що карбонадо утворилися в зірках, при вибухах наднових відокремилися великі астероїди, які літали кілька мільярдів років серед зірок до того, як потрапити на Землю. Колір каменю обумовлений включеннями графіту і сполук заліза (гематиту і магнетиту).

Чорний діамант карбонадо надзвичайно твердий, щоб розбити один такий камінь, необхідно використовувати гідравлічний прес вагою в 20 тонн. Крім того, карбонадо має пористу структуру. Тому використовувати такі камені в ювелірній справі достатньо складно, його властивості ускладнюють гравіювання і полірування.

Карбонадо найчастіше використовувалися в технічних цілях і мали невисоку вартість. Однак з розвитком технологій обробки алмазів вдалося отримувати чорні діаманти з карбонадо і використовувати їх в ювелірній промисловості.

Природні чорні алмази - дуже рідкісні камені. Їх чорний колір обумовлюють включення графіту, до таких алмазів відносять також самоцвіти з темним сірим, коричневим або зеленим кольором, які у відбитому світлі здаються чорними.

За вартістю чорні діаманти оцінюють нижче, ніж безбарвні або фантазійні, адже у них відсутня така важлива характеристика як прозорість. Але якщо якість каменю відмінна, то його вартість може досягати 500-600 доларів за карат. А вартість природних монокристалічних чорних діамантів може досягати декількох тисяч доларів за карат.

Найбільший з відомих у світі чорних діамантів - карбонадо «Безіменний чорний» вагою 489 карат. Він був проданий на аукціоні за 1,5 мільйони доларів. Найбільший монокристалічний чорний діамант «Амстердам» важить 33,74 карати. У 2001 році він був проданий на аукціоні Christie's у Женеві за 352 тис. доларів.

Ювелірні каталоги сьогодні пропонують своїм покупцям кільця, перстні, сережки та інші прикраси з чорними діамантами. Особливо ефектно цей камінь виглядає в контрасті з прозорими світлими діамантами у виробах із білого золота і платини.

Вважається, що чим більший камінь, тим сильніше його енергія і вплив на власника. Чорний діамант чудово підійде як чоловікам, так і жінкам, охочим завжди бути на висоті й в усьому процвітати. Стверджують, що якщо камінь торкається шкіри власника, його сила багаторазово міцнішає. Кільце з чорним діамантом може стати відмінним подарунком для чоловіка, підкреслюючи його особливу індивідуальність. Для жінок кільця і сережки з чорними діамантами стануть відмінним доповненням як святкового, так і повсякденного образів.