Ювелирный завод
Гранат піроп

Гранат піроп

02/06/2016

Один з найпопулярніших ювелірних каменів, відомий людям з глибокої давнини - гранат піроп. Цей темно-червоний камінь полонив серця людей багато століть тому, не залишає він нікого байдужим і зараз.

Піроп - це різновид граната найчастіше яскравого, вогняного червоного кольору. Хоча до піропів відносять і гранати від рожево-червоного до коричнево-чорного відтінку. Густо-рожевий різновид піропу називається родоліт. Основною домішкою, що визначає забарвлення піропу, є іони хрому. У гранатах з малим вмістом хрому домішки заліза дають червонувато-оранжеве забарвлення. Також існують піропи з так званим олександритовим ефектом: вони мають зелений колір при денному освітленні, а при штучному стають червоними.

З перекладі з грецької мови «пірос» означає «вогонь», «піропос» - «подібний полум'ю». Старовинна латинська назва каменю - карбункул - «тліюче вугілля». Термін «pyrope» ввів у вжиток німецький геолог А.Вернер у 1803 році.

Зазвичай в природі піроп зустрічається у вигляді округлих зерен розміром до 10 мм. Великі кристали зустрічаються досить рідко. Піроп - вірний супутник алмазів, часто він утворює включення в цих каменях. Батьківщиною піропу вважається Чехія, де в середні століття відкрили його численні родовища. Крім того, піропи добувають в США, Бразилії, Австралії, Аргентині, Норвегії, Якутії, Україні, Монголії, Італії. Родоліти добувають на Шрі-Ланці, Мадагаскарі, в Танзанії, Індії.

У Чехії темно-червоні гранати донині вважаються національним надбанням. Найстаровинніші прикраси з богемськими гранатами датуються X-XI століттями. У другій половині XVI століття Прага стала європейським центром по обробці дорогоцінних каменів, а в 1740 році королева Богемії Марія Терезія ввела монополію на видобуток та обробку чеських гранатів. Моду ж на ювелірні прикраси з гранатами ввела дружина короля Богемії Франца Йозефа Єлизавета.

Вироби з піропів зберігаються в чеських музеях і в наші дні. У місті Требніц експонується піроп вагою 468 карат - найбільший гранат в світі, а також гарнітур з намиста, брошки, сережок, браслетів і кільця з використанням 460 великих піропів. Ці прикраси Гете у віці 72 років подарував Теодорі Ульріці Софії фон Леветцов, яка так і не відповіла на почуття поета взаємністю. До цих пір гранат піроп залишається сувеніром, що найчастіше привозять туристи з Праги.

Піроп добре піддається обробці, він має високу твердість. У деяких оброблених каменях іноді проявляється ефект котячого ока або астеризм. Прозорий піроп в діамантовому огранюванні називають благородним гранатом. Огранюють піропи й іншими способами, в тому числі і огранюванням кабошон.

Сьогодні гранати, і особливо піропи, активно використовують при виготовленні ювелірних прикрас. Цей камінь прекрасно розкривається і в обрамленні із золота, і в сріблі. Золоте кільце з гранатом підійде енергійній, впевненій в собі жінці, яка завжди знаходиться в центрі уваги. Срібний перстень з розсипом піропів підкреслить витонченість, красу і ніжність юної дівчини. Сережки з гранатами насиченого червоного кольору стануть свідченням відмінного смаку їх власниці. Так як червоний колір зараз на піку популярності в макіяжі губ модниць, кулон з піропом на золотому або срібному ланцюжку, браслет з вишневими гранатами вам просто необхідні! Цей камінь підкреслить вашу внутрішню силу, пристрасть, рішучість, допоможе уникнути нещасть, принесе удачу в любові і дружбі і обов'язково буде щодня покращувати вам настрій!