Ювелирный завод
Хризопраз

Хризопраз

14/07/2016

Хризопраз - найцінніший різновид напівпрозорого кварцу халцедону. Цей камінь вирізняється з-поміж інших своїм соковитим кольором зелених відтінків: смарагдово-зеленим, синьо-зеленим, блакитнувато-зеленим, яблучно-зеленим. У перекладі з грецької мови «хризос» означає «золотий», «празос» - «цибуля-порей».

Хризопраз був відомий ще в Стародавній Греції і в Стародавньому Римі. Згідно з легендою, Олександр Македонський носив цей камінь на поясі, вважаючи його символом успіху. Уже пізніше, у XVIII столітті, європейські королі так само не залишали хризопраз без уваги, роблячи прикраси з ним своїми талісманами, що допомагають утримувати владу, приймати правильні рішення.

Твердість цього самоцвіту становить 6,5-7 одиниць за шкалою Мооса. Хризопраз легко піддається обробці. Камені зі смарагдовим відтінком найдорожчі, вони, як правило, напівпрозорі, добре пропускають світло. Яблучно-зелені хризопрази пропускають світло гірше, а неоднорідно пофарбовані плямисті хризопрази найменш цінні і відносяться не до ювелірних, а до виробних каменів.

У природі хризопраз зустрічається нечасто. Утворюється цей камінь у нікелемістких породах, що й обумовлює його колір. Основні поклади хризопразу знаходяться в Австралії, зустрічається він в невеликій кількості і в США, Бразилії, Польщі, Росії.

Однією з особливостей хризопразу є те, що при тривалому впливі на нього яскравого світла він може потьмяніти. Однак колір каменю можна відновити, для цього необхідно на деякий час загорнути мінерал в змочену водою тканину, або потримати в руках. Тому хризопраз - це камінь, який любить, коли його носять щодня. Тим більше що заводи ювелірних виробів пропонують широкий асортимент прикрас з хризопразом.

Гранують хризопрази огранюванням кабошон або роблять з нього пласкі вставки. Цей чудовий зелений самоцвіт відмінно поєднується з золотом і сріблом, іншими дорогоцінними і напівкоштовними каменями.

Своєю ледь помітною блакиттю хризопраз освіжить будь-який образ, зарядить позитивом і хорошим настроєм. І не забувайте, що всі так звані ментолові і м'ятні відтінки залишаються модними останні кілька років. Так чому б не зробити акцент саме на золотих або срібних сережках з хризопразом, не купити кулон або кільце з цим каменем! Тим більше, з огляду на те, що вважається, що хризопраз приносить успіх і процвітання своєму власникові, допомагає реалізовувати всі починання і нові звершення, залучати прихильність оточуючих.