Ювелирный завод
Діамант коричневий

Діамант коричневий

15/07/2016
Однією з головних характеристик, що впливають на цінність дорогоцінного каменю, є його колір. Діаманти не стали в цьому відношенні винятком. Кольорові діаманти складають всього близько 2 відсотків від усіх діамантів, тому інтерес до них у ювелірів і покупців продовжує зростати.

Більшість діамантів здаються прозорими або білими, хоча насправді багато з них розрізняються ледь помітним оку відтінком. Абсолютно прозорі і безбарвні алмази зустрічаються в природі вкрай рідко, тому цінуються дуже високо. Природні алмази чистого рожевого, блакитного, зеленого, жовтого, коричневого, оранжевого або червоного кольору, так звані фантазійні (не мають азотних домішок), також неймовірно рідкісні й цінні. Діамантів з жовтуватими і коричневими відтінками (категорії «кейп») більше, відповідно, вони доступніші для покупця, хоча і не менш красиві. Адже в категорію коричневих діамантів входять камені відтінків шампанського, коньяку, шоколаду, горіхового й інших кольорів. Вони не належать до категорії фантазійних.

Діамант отримує свій коричневий колір внаслідок того, що в алмазі, з якого він виготовлений, присутні домішки азоту, заліза, нікелю. Своєю популярністю так звані «коньячні» діаманти зобов'язані дизайнеру-ювеліру Паскуале Бруні, який представив їх на Базельській виставці 2001 року.

У діамантів кольору «коньяк» виділяють 7 відтінків: власне Cognac, Chocolate (темно-коричневий), Brown, Champagne (світло-коричневий Шампань) та інші. Діаманти «шампань» містять відтінки рожевого, золотого, коричневого або червоного кольорів.

Починаючи з 2013 року спостерігається підвищення попиту на діаманти коричневих відтінків. Вони стали доповнювати модні образи світових знаменитостей, інвестори у сфері ювелірних виробів цікавляться камінням кольору шампанського і коньяку все більше. Засновник компанії, що займається організацією інвестицій клієнтів в природні кольорові діаманти, Колін Фергюсон сказав одного разу, що «дорога, яка веде до щастя, встелена камінням кольору шампанського».

Один з найвідоміших «шампанських» алмазів - алмаз «Де Бріс», знайдений у 1888 році (Південна Африка). У 1928 році фірма Картьє вставила цей огранений камінь в так зване «намисто Патіала» (Патіала - індійський магараджа), загальна вага дорогоцінних каменів в якому склала майже 1000 карат. Намисто зникло після звільнення Індії від Британської корони в 1947 році.

У 1921 році в Південній Африці був виявлений «шампанський» алмаз «Кімберлі» масою 490 каратів, після ограновування - 70 карат. У 1971 році камінь продали анонімному колекціонерові.

Ще один з найвідоміших «коньячних» діамантів у світі - «Східна Зірка». У 1967 році він був виявлений у Південній Африці. Це діамант грушоподібної форми вагою в 111,59 карату.

Жовто-коричневий діамант «Вікторія-Трансвааль» вагою 68 карат не раз знімали в кіно. До слова, голлівудська актриса Хелен Міррен виявилася прихильницею «коньячних» діамантів: у 2006 році Міррен отримувала нагороду як найкраща актриса у сукні, прикрашеній брошкою з таким каменем вагою в 62 карати.

Як бачите, теплі відтінки коньячного діаманта дають йому багато універсальності. Як правило, «коньячні» діаманти облямовують в жовте золото, яке підкреслює природний колір коричневих каменів. Хоча, зустрічаються досить вдалі вставки з коричневих діамантів у ювелірних виробах з металів інших кольорів. Браслети, сережки, кільця, намиста, що містять «коньячні діаманти», добре поєднуються практично в будь-якому модному образі як жінок, так і чоловіків, тому авторитетні ювелірні виробники все частіше пропонують їх своїм покупцям. Вважається, що коричневі діаманти підходять людям, які щодня несуть велику відповідальність за щось, він допомагає їм витримати всі випробування. Підкресліть свою індивідуальність, обравши ювелірну прикрасу з коричневим самоцвітом, адже діамант - камінь, який завжди справляє незабутнє враження.