Ювелирный завод
Лазурит

Лазурит

14/07/2016

«Небесний» камінь лазурит відомий людям більше семи тисяч років. Ним прикрашали палаци східних правителів, його розтирали в пудру і виготовляли з нього ультрамаринову фарбу, змішуючи з маслами. У Стародавньому Єгипті створювали золоті ювелірні прикраси з лазуритовими вставками, пізніше в Європі цим самоцвітом прикрашали предмети інтер'єру: каміни, статуї, вази.

Назва каменю походить від арабського слова azul - «синява», «небо», з перської мови слово lazurite перекладається як «синій». Інші назви каменю - ляпіс-лазур, лазурик, камінь неба.

Назва «лазурит» з'явилася лише у XVIII столітті. У V-I століттях до нашої ери камінь називали сапфіром, його складними шляхами доставляли з Афганістану в Єгипет, Візантію, Рим, Китай.

Стає зрозумілим, що колір лазуриту темно-синій, блакитно-синій. Камінь має скляний жирний блиск, непрозорий, твердість - 5,5 одиниць за шкалою Мооса. При цьому лазурит досить крихкий.

Найбільшими родовищами лазуриту є Афганістан, США, Росія, Аргентина, Чилі, Таджикистан, М'янма.

Ювелірний лазурит - темно-синій, волошковий, фіолетовий без видимих включень. У більш низьких сортах допускаються плями білого, блакитного і сірого кольору (не більше 15%). У найдорожчому лазуриті з Афганістану зустрічаються золотисті вкраплення піриту. Самоцвіт обробляється, як правило, огранюванням кабошон, іноді представлений у вигляді пластин.

З давніх-давен вважалося, що камінь кольору індиго приносить пізнання істини, відкриває таємниці, приносить удачу і процвітання. Лазурит називали і талісманом любові, що сприяє взаєморозумінню. В Європі вірили, що «небесний камінь» дарує благополуччя, удачу та успіх. Отримана в подарунок прикраса з лазуритом розцінювалася як щирий прояв дружелюбності.

Сьогодні в ювелірних магазинах представлені прикраси з лазуритом із срібла та золота. Біле золото дуже вигідно підкреслює синяву каменю, а жовте - відтіняє іскорки «золотого» піриту в товщі лазуриту. Сережки, кулон з лазуритом стануть чудовим доповненням вечірнього образу, додадуть йому шарму і овіють шлейфом загадковості. Елегантне кільце із золота з лазуритом підкреслить ваш вишуканий смак, ставши шляхетним акцентом образу впевненої в собі леді. Якщо у вас все ще залишилися найменші сумніви, завітайте в магазин золота або ювелірний інтернет магазин і розвійте їх раз і назавжди, адже лазурит нікого не залишить байдужим!