Ювелирный завод
Малахіт

Малахіт

14/07/2016

Малахіт - справжнє диво природи, що зачаровує глибиною свого зеленого кольору і нескінченністю візерунків. Цей камінь цінували ще стародавні греки та єгиптяни, ним обробляли приміщення, виготовляли з нього талісмани і прикраси. Стародавні красуні використовували порошок з малахіту в якості косметичної підводки для очей.

Назва «малахіт» походить від давньогрецького слова malakos - м'який, крім того, в грецькій мові яскраво-зелені квіти мальви називають «малахе». Можна зустріти й інші назви цього мінералу: павичий камінь, мідна зелень, плисовий малахіт, атласна руда.

Малахіт є водним карбонат міді всіх відтінків зеленого кольору, аж до чорно-зеленого. Він не прозорий, хоча в дрібних кристалах може просвічувати, має матовий блиск. Твердість малахіту становить 3,5-4 одиниці за шкалою Мооса. Формується малахіт в результаті взаємодії мідносульфатних розчинів з карбонатними або вуглекислими водами, зустрічається в формі щільних натічних утворень.

У XVII-XVIII століттях в Росії на Уралі були знайдені великі родовища малахіту. Російські майстри розпилювали великі шматки малахіту на тонкі пластини, підбирали малюнки і закріплювали камінь на дерево або метал. Часом здавалося, що вироби виконані з монолітного каменю, завдяки майстерно підібраним пластинам. В Ермітажі є малахітовий зал, де представлені такі вироби: величезні вази, чаші, колони, столи.

Сьогодні уральські родовища малахіту практично вичерпані. Основними постачальниками цього каменю в наші дні є країни Африки, Австралія, Румунія, США, Казахстан, Німеччина, Китай.

І в наш час малахіт залишається цінним матеріалом для виготовлення декоративних прикрас, статуеток, шкатулок, підставок для свічок та іншого кабінетного приладдя.

Використовують малахіт і в якості вставки в ювелірні прикраси. Його шліфують кабошоном або злегка опуклими табличками, обрамляють в срібло, біле і жовте золото. Благородні метали підсилюють глибину «оксамитового» каменю, підкреслюють неординарність смаку його власника.

Вважається, що золота прикраса з малахітом дарує гармонію, приносить удачу і щастя. Якщо ви вирішили купити срібну каблучку з малахітом, можете бути впевнені, що виріб унікальний у своєму роді, адже немає двох однакових каменів по малюнку і тональності забарвлення, про це подбала природа. Малахіт допоможе своєму власникові знайти психологічний і фізичний баланс, додасть сил і мудрості, принесе успіх в любовних відносинах. Також стверджують, що цей камінь здатний звільнити людину від страхів і нав'язливих станів.

Варто пам'ятати, що малахіт - крихкий камінь, слід уникати його контакту з побутовою хімією, високими температурами, оберігати від механічних пошкоджень, ударів. Рекомендується періодично мити ювелірні вироби з малахітом теплою водою і протирати м'якою тканиною.