Ювелирный завод
Обсидіан

Обсидіан

28/10/2021

Обсидіан - один з найзагадковіших і привабливих каменів, що існує на нашій планеті багато тисячоліть, він увібрав у себе енергію Землі і сконцентрував усю міць космосу. Це склоподібна порода, яку називають вулканічним склом, що утворилася при застиганні в'язкої лави. Обсидіан не є кристалом, він рідко буває прозорий, зазвичай напівпрозорий.

Вважається, що свою назву камінь отримав від імені давньоримського воїна Обсидія, який першим привіз обсидіани в Європу з Ефіопії. У Закавказзі даний мінерал через зовнішній вигляд називали «уламками кігтів сатани», в Америці - «сльозами апачів», в Угорщині - «токайськими люкс-сапфірами». Можна зустріти і такі назви як «вассер-хризоліт», «пляшковий камінь», «серпанковий камінь», «ісландський агат», «персіан» та інші.

Обсидіан відомий людям вже багато тисячоліть. Вік найстаріших знахідок з цього каменю становить близько 9 тисяч років. За часів палеоліту обсидіани були матеріалом для виготовлення ножів, сокир, наконечників стріл і списів. Пізніше з цього каменю почали виготовляти предмети побуту, ритуальні фігурки, прикраси, амулети. Ефіопи і стародавні ацтеки робили з обсидіанів дзеркала, стародавні єгиптяни - посудини. Обсидіани в своїх виробах застосовував Фаберже. Сьогодні цей напівдорогоцінний камінь використовують в якості вставок у кільця, сережки, кулони, з нього роблять браслети, намиста, чотки, фігурки тварин.

Чорні мінерали з включеннями сіро-білого кольору називають сніговими обсидіанами. Іноді в природі зустрічаються також ці камені червоного, сірого, коричневого, зеленого та інших кольорів. Найрідкісніші обсидіани - райдужні, які своїми переливами на зрізі нагадують краплі нафти. Крім того, існують мінерали, що мають сірий колір і сталевий блиск.

Основними родовищами обсидіану є Ефіопія, США, Мексика, Туреччина, Вірменія, Ісландія, Росія. Зустрічаються обсидіани і в Україні (Закарпаття), вони відрізняються глибоким чорним кольором і красивим блиском.

Твердість обсидіану становить 5-6 одиниць за шкалою Мооса. Камінь легко полірується, тому активно використовується у виробництві прикрас і декоративних виробів.

Індуси вірили, що обсидіан здатний проводити в людину енергію Землі, концентрувати сили космосу, допомагає осягати таємниці природи і світобудови. Інші народи вважали обсидіан оберегом, який утримує людину від поганих вчинків, охороняє від пристріту, поганих людей, позбавляє негативних емоцій. Також стверджують, що цей мінерал допомагає концентрувати сили, відточує гостроту думки, робить свого власника більш зібраним.

Очевидно, тому заводи ювелірних виробів пропонують купити сережки, кільця, підвіски з обсидіанами зі своїх колекцій. Обрамляють обсидіан в срібло і золото. Чоловічий перстень з чорним обсидіаном стане відмінним подарунком вашому обранцеві, а сережки з обсидіаном подарують вам можливість виглядати стильно і неординарно.

Обсидіан невибагливий в догляді, достатньо лише періодично ополіскувати його в холодному мильному розчині і протирати м'якою тканиною. Але слід пам'ятати, що, не дивлячись на свою твердість, цей камінь крихкий, слід уникати його ударів, падінь, нагріву до високих температур.