Ювелирный завод

Перламутр

29/09/2021

Природа - майстерний художник, скульптор, творець усього самого дивовижного та неймовірного. Незвичайний по своїй красі матеріал, створений природою - перламутр.

Натуральний перламутр - це найближчий родич перлів. З німецької perlmutter перекладається як «мати перлів». Він є результатом життєдіяльності мешканців морських глибин. По суті, це внутрішня частина морських раковин, яка складається з тонких пластин арагониту або вуглекислого кальцію, занурених в органічну сполуку - конхиолін.

Перламутр має багату палітрою відтінків, він може бути білим, блідо-блакитним, рожевим, смарагдовим, синім і навіть чорним. При цьому ще й переливатися золотистими, блакитними, зеленими та іншими відблисками. Крім того, натуральний перламутр буває прозорий і непрозорий. Найпопулярнішим є білий і бежевий перламутр, проте, все залежить від того, де цей самоцвіт використовується. Найціннішими ж є мінерали з рожевим і блакитним відливом.

Видобувають перламутр спеціально навчені пірнальники. В основному, видобуток проводиться в Червоному морі і Перській затоці, на узбережжі Японії, в Мексиці, на східних узбережжях США і Канади, а також на Філіппінських островах, островах Цейлон і Борнео. Перлинниці, які мешкали колись в прісних водах, в наш час практично вимерли.

Перламутр, як і інші самоцвіти, наділяють певними магічними властивостями. Перш за все, вважається, що він наповнює життя свого власника здоров'ям, довголіттям, розвиває інтуїцію. Стверджують, що даний мінерал захищає від негативного впливу ззовні, протегує сімейним відносинам, миру і затишку в домі, сприяє матеріальному благополуччю.

Археологами були виявлені прикраси з перламутром, яким понад 40 тис. років. У гробницях Стародавнього Єгипту знаходили вироби з цим незвичайним мінералом, стародавні римляни цінували його поряд з перлами, а в епоху Середньовіччя перламутр став поширеним матеріалом для виготовлення деталей декору різних предметів. З його дрібних осколків робили ікони, хрести, з великих частин - кубки. Вважалося, що вода з таких кубків могла вилікувати від серйозних захворювань.

Пізніше перламутр почали використовувати для прикраси предметів побуту: віял, ґудзиків, предметів туалету, гребінців, столових приладів, тканин. У XVIII столітті порошок з перламутру додавали в настоянки і приписували їм властивості еліксирів молодості. У наші дні натуральні частки даного мінералу косметологи також додають у свою продукцію: порошок переважно білого кольору використовують для додання шкірі більш світлого відтінку і впливу на пігментні плями, веснянки.

Обробляти перламутр непросто. Для цього процесу необхідно задіяти кілька людей: і гравера, і формувальника, і різьбяра, і полірувальника. Але перламутр дає майстру безліч можливостей, тому ювелірні вироби з ним настільки різноманітні: сережки, каблучки, брошки, намиста і так далі.

Цей самоцвіт чудово поєднується з коралом, перлинами, бірюзою, агатом, малахітом. Часом його використовують спільно з діамантами, сапфірами, смарагдами і опалами. Вироби з перламутром виготовляють як зі срібла, так і з золота. Набувають популярності і ювелірні прикраси з перламутровою мозаїкою. Перламутр не вимагає складного догляду: достатньо лише періодично промивати вироби з ним в мильному розчині або протирати картопляним крохмалем. Не слід допускати їх перегрівання і контакту з кислотами і косметичними засобами, щоб мінерал не потьмянів і не потріскався.

Прикраси з цим дивовижним самоцвітом посіли своє гідне місце в колекціях багатьох сучасних дизайнерів, адже вони підходять і молодим людям, і людям старшого віку, відмінно вписуючись в діловій і в повсякденний стиль. Купити такі прикраси можна і в українських магазинах ювелірних виробів, або вибрати в інтернет каталогах. Тим більше що вони приємно здивують вас своєю ціною!