Ювелирный завод
Празиолит

Празиолит

06/12/2021

Празиолит - це природний різновид кристалічного кварцу, відомий вже багато тисяч років. Назву цьому мінералу дали греки за його зелений колір. З грецької «празон» перекладається як «цибуля-порей». Відтінки празиолита варіюються від смарагдово-зеленого і цибульного до лимонного.

Цей камінь має напівпрозорий блиск, його твердість за шкалою Мооса становить 7 одиниць. При цьому празиолит - крихкий мінерал. Під тривалим впливом сонячних променів він втрачає свій колір і стає гірським кришталем.

У природі празиолит зустрічається нечасто. Його родовища знаходяться в Бразилії, США, Індії, Польщі, Росії. У зв'язку з рідкістю каменю, вироби з празиолитами ексклюзивні, їх виробляють лише деякі ювелірні заводи. Вартість його в прикрасі може становити від 20 до 100 доларів за карат.

Малий обсяг видобутку празиолитів сприяв тому, що ювеліри почали отримувати цей камінь з аметистів шляхом їх прожарювання до високих температур. Це дало можливість задовольнити попит цінителів даного зеленого мінералу на прикраси з ним. Сучасні технології дозволяють доводити празиолит до досконалості при його виробництві. Крім того, облагороджений таким способом кварц не втрачає свій колір навіть під тривалим впливом сонячного світла.

Гранують празиолити різними способами. Обрамляють в золото, як правило, мінерали оливкового відтінку, наближені до м'ятного кольору - в срібло. Вважається, що празиолит позитивно впливає на свого власника, привертає успіх, щиру любов, оберігає від неприємностей, розвиває мову, уяву, зміцнює пам'ять.

Прикраси з празиолитами не вимагають складного догляду, важливо лише уникати контакту каменю з косметичними засобами, ударів, оберігати від сонячного світла.

Як бачите, зелений кварц - камінь небанальний. Однозначно, варто, як мінімум, приміряти кільце, сережки або браслет з цим мінералом і, можливо, ви зрозумієте, що це саме те, що ви так давно шукали, щоб додати нові фарби до вашого образу.