Ювелирный завод
Рубін

Рубін

15/07/2016

Проходячи повз прилавка з ювелірними виробами, важко не зупинити свій погляд на прикрасах з яскраво-червоними каменями - рубінами. З давніх часів рубін вважається каменем сильних людей, енергійних і пристрасних, які вірять в себе і свій успіх.

Цьому каменю приписують чимало магічних властивостей. Він нагороджує своїх власників невразливістю перед ворогами, керує любовними бажаннями, підвищує настрій. Народні цілителі стверджують, що рубін варто носити людям з підвищеним артеріальним тиском, захворюваннями серця і крові.

Рубін - це один з різновидів червоного корунду (Al2O3 - мінерал; відноситься до класу оксидів; твердість - 9 за шкалою Мооса; щільність - 3,97-4,05 г/см3). За гамою кольорів рубіни можуть бути як яскраво-червоного насиченого кольору, так і світло-червоні. Найбільш коштовними вважаються червоні камені з фіолетовим відтінком, а також рубіни з включеннями, схожими по формі на зірки. Найбільший рубін в світі з подвійною 12-променевої зіркою (Рубін Нііланджалі) важить 1370 карат (274 г). Про нього стало відомо в 1988 році, він увійшов до книги рекордів Гіннесса як найбільший рубін з подвійною зіркою і оцінюється приблизно в 100 млн. доларів США.

Обробляють рубіни методом фасетного огранювання (зазвичай це діамантове огранювання) або огранюванням кабошон (гладка опукла відполірована поверхня без граней). Ці камені використовуються в ювелірних прикрасах як з білого, так і з червоного золота. Крім того, вони добре поєднуються з діамантами.

 
Сьогодні рубіни добувають на всіх континентах світу, крім Антарктиди. Проте, не зважаючи на свою широку поширеність, вони залишаються одними з найдорожчих ювелірних каменів. Рубін високої якості може коштувати дорожче діаманта. До слова, в травні 2015 року на аукціоні «Сотбіс» в Женеві був проданий найдорожчий рубін у світі, вправлений в платинове кільце, - бірманський рубін кольору «голубиної крові» вагою в 25,59 карату - за 30,3 млн. доларів. Найбільший же з відомих рубінів вагою в 2475 карат (459 г) «Раджа ратна» ( «Цар самоцвітів») належить індійському адвокату Дж.Віджая-раджа.

Один з найбільших огранених рубінів важить 242 г (1211 карат), він досягає 6,35 см в діаметрі. Існують також великі рубіни з різьбленими зображеннями: «Свобода» (14х9 см), «Милосердя» (14х8 см) і «Добрий самаритянин» (16х13 см).

При купівлі будь-якої ювелірної прикраси з рубіном, чи то браслет, чи сережки або кільце, варто упевнитися в якості і достовірності каменю, адже вартість натурального рубіна досить висока, і випадки підробки цих каменів нерідкісні в наші дні. Як відзначають фахівці, натуральний рубін не повинен бути кришталево прозорим. Під збільшувальним склом в натуральних рубінах проглядаються зовсім невеликі включення і дефекти. Також вважається, що якщо капнути на червоний корунд лимонним соком, він залишиться незмінним, тоді як штучний камінь помутніє. Крім того, якісний рубін не змінює відтінок як при денному, так і при штучному освітленні. У будь-якому випадку, зробіть свій вибір на користь ювелірних заводів і майстерень, які мають бездоганну репутацію на ринку ювелірних виробів.