Ювелирный завод
Сапфір білий

Сапфір білий

15/07/2016
«Східний алмаз» - так романтично іноді називають білий сапфір - камінь, який завдяки своїй незрівнянній красі є досить затребуваним серед поціновувачів вишуканих ювелірних прикрас.

На Сході натуральні білі сапфіри використовують як талісмани, наділяючи їх здатністю оберігати від зла. Ще вважається, що білі сапфіри стимулюють розвиток творчих і артистичних здібностей, допомагають людині проявити свою привабливість, наділяють харизмою. Це камінь Венери, яка є покровителькою любові, краси й артистичних якостей. Також білий сапфір рекомендують носити тим, хто хоче домогтися якоїсь мети - камінь допомагає здійснювати бажане і проявляти власний потенціал.

Як відомо, сапфір отримує свій колір від мікроелементів, таких як залізо, хром, мідь, титан і магній у процесі свого формування. Білий сапфір, або лейкосапфір, практично не має в своїй структурі цих мікроелементів, що робить його рідкісним і унікальним. Хоча часом білий корунд все ж має домішки в незначних кількостях і ледь помітний відтінок рожевого, жовтого або блакитного кольорів, але помітити їх може тільки професіонал. Як і всі сапфіри, лейкосапфір дуже твердий (9 за шкалою Мооса).

Кращими білими сапфірами вважаються кашмірські камені, сапфіри з М'янми і мінерали з Шрі-Ланки. Основним виробником, внаслідок більшої різноманітності білих сапфірів, є Шрі-Ланка. Камені з цих родовищ називають «білими сапфірами острова Цейлон».

При виготовленні ювелірних виробів найчастіше використовуються білі сапфіри невеликого розміру з причини того, що у великих каменях неминуча присутність інших кольорових вкраплень. Лейкосапфір гранують, як правило, так само, як алмази. Ці камені стали гідною альтернативою діамантам, адже вони надзвичайно тверді і довговічні, а їх більш низька вартість є ще однією приємною перевагою.

Білі сапфіри часто використовують в якості інкрустації в золотих сережках, кільцях, запонках, підвісках і інших прикрасах. Прекрасно поєднуються невеликі лейкосапфіри з більшими синіми сапфірами, рубінами і смарагдами. Відмінним рішенням стало використання білого сапфіру в каблучках для заручин. Примітно, що з лейкосапфірами однаково добре поєднуються як жовте, так і біле золото, і навіть срібло. Тому зробіть приємний сюрприз своїм близьким вже сьогодні: придбайте кільце, запонки, брошку або золоті сережки з білими сапфірами, і будьте впевнені, байдужим не залишиться ніхто.