Ювелирный завод
Сапфір жовтий

Сапфір жовтий

15/07/2016
Хочете виглядати розкішно і стильно кожного дня? Цю проблему допоможуть вирішити ювелірні прикраси з сапфірами. Адже діаманти більше підходять для вечірніх виходів у світ, а кільця, сережки, підвіски та інші вироби з сапфірами будуть доречними і в діловому образі, і в повсякденному, і в святковому. Різноманітність гами кольорів сапфірів приємно дивує. Тим, хто шукає натхнення і нових ідей, хто прагне до успіху, варто звернути увагу на жовтий сапфір.

На хінді жовтий сапфір називають рukhraj. Його покровителем є Юпітер - найбільша планета в Сонячній системі, пов'язана з мудрістю, знанням, удачею, багатством, могутністю і статусом. Вважають, що жовтий сапфір приносить виконання прагнень. Наприклад, люди, які прагнуть до покращення адміністративного і політичного становища, повинні носити його, щоб удача була на їхньому боці, носіння жовтого кристалу може допомогти в подоланні багатьох труднощів. Стверджують, що камінь заряджається енергією сонця і набирає свою максимальну силу в літню пору.

Жовті сапфіри за популярністю ставлять на друге місце після синіх. Як і інші сапфіри, жовті мають високу твердість, блиск, різноманітність відтінків (від блідо-жовтого до яскраво-оранжевого). Не дарма іноді їх називають «золотими» або «сонячними».

Особливо високо цінуються натуральні яскраво-жовті сапфіри, які не піддавалися облагороджуванню - термообробці. Вартість високоякісного жовтого корунду безпосередньо залежить від його колірної гами і чистоти: чим глибше колір  каменю, чим він прозоріший, тим вища його вартість.

Кращі з жовтих сапфірів добувають на Шрі-Ланці. Високоякісних серед них небагато, тому камені з відмінними характеристиками чистоти і кольору відносяться до дорогих природних матеріалів. Найчастіше зустрічаються кристали сапфірів овальної форми, це дозволяє при різанні та огранюванні зберігати максимальну вагу самоцвіту. Після огранювання сапфіри набувають, як правило, круглу, квадратну і восьмикутну форму.

Ювеліри давно використовують сапфіри при виготовленні прикрас. Через свою рідкісність найчастіше сапфіри жовтого кольору зустрічаються в одиночних виробах - кільцях, підвісках. Рідше - в сережках, так як підібрати пару ідентичних по відтінку і формі каменів дуже непросто.

Жовті сапфіри облямовують як в жовте, так і в біле золото. Нерідкісні їх поєднання із синіми сапфірами і безбарвними прозорими діамантами.

Вважається, що жовтий сапфір дарує вірність, скромність, цнотливість, любов і щастя, він здатний принести в сім'ю взаєморозуміння і благополуччя. Тому він підійде як жінкам, так і чоловікам незалежно від віку.

Щоб камінь зберіг свій зовнішній вигляд і властивості, досить раз на тиждень протирати його чистим сухим рушником. Тому однозначно варто звернути увагу на прикраси з цим дивовижним самоцвітом. Багато виробників як в Україні, так і в усьому світі включили їх в свої каталоги ювелірних виробів, сьогодні прикраси з жовтими сапфірами доступні і в ювелірних інтернет-магазинах, потрібно вибрати лише надійний і такий, що відповідає вашим запитам.