Ювелирный завод
Топаз рожевий

Топаз рожевий

31/05/2016

Особливим людям - особливі прикраси! Підкреслити вашу унікальність допоможуть ювелірні вироби з рожевими топазами. Вважається, що основну масу власників ювелірних прикрас з цими мінералами становлять чесні, глибоко порядні люди.

Рожеві топази зустрічаються в природі вкрай рідко, тому вартість їх дуже висока. Але лише за умови, що своїм забарвленням вони зобов'язані природному походженню. Вся справа в тому, що сучасні технології дозволяють додати рожевий колір будь-яким світлим самоцвітам за допомогою теплової обробки або опромінення. Природні ж топази отримують своє забарвлення завдяки домішкам хрому.

Яскраві камені рожевого забарвлення добувають в Пакистані, хоча в Бразилії є родовища блідо-рожевих топазів та інших топазів з переважанням рожевих тонів. Такі топази називають «імператорськими»: рожеві, пурпурно-рожеві та інші.

Натуральний рожевий самоцвіт оцінюється дуже дорого - від 500 доларів за карат. Проте, кристали, що пройшли невелику теплову обробку, теж цінуються високо. Часто тепловій обробці піддають світлі рожеві топази, камені молочних тонів і безбарвні.

Щоб перевірити чи є природним забарвлення топазу, потрібно залишити його під прямими сонячними променями на кілька днів. Якщо камінь перетвориться в бруднувато-блакитний або дуже світлий, він мав натуральне забарвлення. Однак повернути його вже не вдасться. Тому більшість каменів все ж піддають незначній тепловій обробці, інакше вони дуже швидко втрачали б свій привабливий зовнішній вигляд. Завдяки тому, що оброблені рожеві топази менш чутливі до сонячного світла, вони тривалий час зберігають свій колір. Міжнародне гемологічне співтовариство визнає такий метод облагородження топазів.

Стародавні греки наділяли рожеві топази властивостями робити чоловіків більш розсудливими, товариськими, привабливими для жінок, жінки ж завдяки їм ставали красивішими. Також вважалося, що носіння прикрас з топазами вбереже від безпліддя і налагодить сімейні стосунки.

В цілому ж, цей самоцвіт асоціюється з мудрістю, добром і спокоєм. Рожевому топазу приписують властивість наділяти свого власника оптимістичним поглядом на життя і умиротворенням, товариськістю і великодушністю. Вважається, якщо від народження людина не володіє всіма перерахованими вище чеснотами, то камінь наділить її ними.

Рожевий топаз відмінно виглядає в срібних сережках, в золотих кільцях, кулонах, підвісках. Цей камінь настільки прекрасний, що не вимагає ніяких доповнень у вигляді інших напівкоштовних або дорогоцінних каменів, хіба що безбарвних.

Підійдіть до вибору прикрас з рожевими топазами відповідально. Переконайтеся, що обраний вами завод або магазин ювелірних виробів має бездоганну репутацію на ринку, і ваша ювелірна прикраса з рожевим топазом стане вашим ніжним і прекрасним супутником на довгий час.