Ювелирный завод
Топаз Sky Blue

Топаз Sky Blue

15/06/2016
Найчастіше, чуючи слово «топаз», більшість людей уявляє собі блакитний сяючий камінь. І дійсно, топази блакитних відтінків уже тривалий час залишаються улюбленцями покупців ювелірних прикрас, адже їх царське сяйво не може залишити нікого байдужим.

Ювеліри виділяють 3 відтінки блакитних топазів: Sky Blue, London Blue і Swiss Blue. Топази насичених блакитних відтінків у природі зустрічаються вкрай рідко, тому яскраві камені в прикрасах на прилавках ювелірних магазинів - це, як правило, результат штучного облагороджування каменю. Топази Sky Blue мають найсвітліший колір серед усіх блакитних топазів, що значно збільшує ймовірність придбання виробу з самоцвітом стовідсотково натурального відтінку.

На перший погляд може здатися, що топази Sky Blue практично безбарвні, проте при пильному розгляді на світлі можна помітити легку синяву в товщі каменю, сірувато-блакитний шляхетний приглушений відтінок.

Прикраси з «небесно-блакитними» топазами користуються великим попитом. Хоча вони вважаються найбільш прийнятними за вартістю серед блакитних самоцвітів природного походження, часом ціна за карат такого каменю значно перевищує середню.

Видобувають блакитні топази в Бразилії, США, Україні, Росії, Австралії, Німеччини. Гранують топази Sky Blue різними способами, що дозволяє у всій широті розкрити чисте сяйво і природне мерехтіння цього дивовижного мінералу.

З давніх-давен «небесно-блакитні» топази були супутниками моряків. Вони вірили, що ці камені здатні заспокоїти розбурхану стихію. Перстні з такими самоцвітами часто брали з собою в подорож, вірячи, що їх властивості допоможуть уникнути шторму, бурі, туману і мілин.

Крім морської стихії, стверджують, що топаз Sky Blue заспокоює переживання, рятує від туги, сум'яття, дає потужний заряд інтелекту, робить людину сміливішою. Хтось завдяки носінню прикраси з цим самоцвітом стає більш комунікабельним, хтось, нарешті, знаходить спосіб реалізувати свої мрії, вирішити проблеми.

Як і топази всіх відтінків, топази Sky Blue можуть втратити свій колір при тривалому впливі на них інтенсивного сонячного світла. Тому зберігати сережки, каблучки, кулони та інші вироби з топазами краще в темному місці.

Так як топаз досить твердий камінь (8 за шкалою Мооса), за ним не складно доглядати. Блакитні топази стійкі до дії лугів і кислот, їх практично неможливо подряпати. Достатньо лише періодично промивати виріб з топазом в мильному розчині, потім під проточною водою і протирати м'якою тканиною.

Сяйво блакитних топазів настільки величне, що вони відмінно поєднуються з діамантами та іншими дорогоцінними каменями, білим і жовтим золотом, сріблом. Сьогодні заводи ювелірних виробів пропонують прикраси з найвишуканішим дизайном, безліччю варіантів виконання, які підійдуть саме вам. Доповніть ваш срібний ланцюжок кулоном з ніжно-блакитним топазом, здивуйте вашого супутника життя перстнем з білого золота з цим каменем, і ваше життя заграє для вас новими фарбами.