Ювелирный завод
Циркон

Циркон

14/07/2016

Циркон - натуральний камінь дивовижної краси. Він має дуже сильний багатобарвний «алмазний» блиск і радує різноманіттям кольорів. Не варто плутати циркон з цирконієм (металом) і кубічним цирконієм (фіаніт, штучний камінь). Циркон - це благородний напівдорогоцінний самоцвіт, який здатний конкурувати з багатьма іншими каменями. Назва його походить від перського слова zargun - «золотий колір».

За хімічним складом це - силікат цирконію з домішками цинку, міді, заліза, кальцію, титану і так далі. Видобувають циркон в основному в Таїланді, В'єтнамі, на Шрі-Ланці, в Камбоджі, Танзанії, на Мадагаскарі, в Австралії, Бразилії, Росії.

Циркон буває прозорим безбарвним, такі камені називають «матарськими алмазами». Також він буває різних відтінків жовтого - «жаргон» або «сіамський циркон». Прозорі помаранчеві, червоні, коричневі з рожевим і малиновим відтінками самоцвіти називають «гіацинтами». «Малаконом» називають темно-коричневий циркон, «яцинтом» - оранжево-червоний. Сині і блакитні циркони отримують в результаті термічної обробки і називають їх «старлітами». Зустрічаються в природі і зелені циркони.

Твердість каменю становить 7,5 одиниць за шкалою Мооса, не дивлячись на свою високу твердість, циркон досить крихкий. Гранують циркони діамантовим і змішаним огранюванням, менш прозорі камені - огранюванням кабошон.

Перстень з цирконом може стати відмінним подарунком діловому чоловікові, так як вважається, що це камінь людей, які займаються бізнесом. Прикраси з цирконом в давні часи служили талісманами купців, які вірили, що він приносить їм удачу. Представники влади та політики були переконані, що кільце з цирконом є символом обраності. Цей камінь допомагав знаходити правильні нестандартні рішення, розвивав інтуїцію, посилював розумові здібності.

Безбарвні циркони «недосвідчене око» не завжди може відрізнити від діамантів. Тому вони стали чудовою альтернативою алмазів в ювелірних прикрасах для тих, кого цікавить більш прийнятна ціна. Циркони обрамляють в срібло і золото, поєднують з іншими дорогоцінними каменями. Срібний браслет з цирконами вдало доповнить ваш повсякденний образ, а золоті сережки підкреслять вашу індивідуальність у вечірньому образі. Купіть прикраси з цим сяючим самоцвітом і переконайтеся самі в його неповторності!