Ювелирный завод
Цитрин

Цитрин

14/07/2016

Чи відомо вам, що «сонячне світло» може супроводжувати вас у будь-яку пору року? Як цього досягти? Потрібно просто носити ювелірні прикраси з «сонячними каменями» - цитринами! Цьому чудовому золотисто-лимонному самоцвіту вже кілька століть віддають перевагу цінителі вишуканої краси. Люди здавна приписували цитрину властивість дарувати внутрішнє світло, ясність думок, гармонію, піднімати настрій, тонізувати.

Цитрин є різновидом кварцу жовтого кольору. Цей напівдорогоцінний камінь названий по своєму забарвленню - з латинської citreus - «жовтий». Як і всі кварци, цитрин досить твердий - 7 одиниць за шкалою Мооса. Зустрічається в природі цей мінерал зазвичай в пегматитах і в порожнинах гідротермальних жил разом з гірським кришталем. Основними родовищами цитрину є Бразилія, Іспанія, Мадагаскар, США, Франція, Шотландія, Росія, Казахстан. Найбільший цитрин у світі важить 20200 карат, він називається «Малага». У Смітсонівському інституті США знаходиться мінерал вагою 2258 каратів.

Насиченість кольору натуральних цитринів залежить від домішок заліза. Як правило, вони мають блідо-жовте забарвлення, і таких каменів в природі зустрічається небагато. Дуже рідко камінь може поєднувати цитринове і аметистове забарвлення, такий мінерал називається «аметрин».

Але в ювелірних магазинах можна зустріти і вироби з цитринами інших відтінків: винних, медових, бурштинових, золотистих, оранжевих і так далі. Ці камені також є натуральними кварцами, проте їх відтінок досягається шляхом випалу аметистів або димчастих кварців (раухтопазів). При цьому зберігається твердість і щільність мінералу.

За своїм зовнішнім виглядом після ограновування цитрин може нагадувати топаз, тому іноді його називають «золотий топаз», «мадейра-топаз», «палмейра-топаз» і т.п. Звичайно, цитрин не має нічого спільного з топазом ні за своїми властивостями, ні по грі відтінків при зміні кутів освітлення каменю.

Краса цитрину приваблювала людей в усі часи, на ньому вирізали камеї, печатки. Вставки з цитринів можна зустріти в коронах, перстнях, брошках, яким нараховуються сотні років. У наші дні цитрини гранують найрізноманітнішими способами, так як ці мінерали не складні в обробці, їх активно використовують при виготовленні ювелірних прикрас найвищої якості.

Цитрин прекрасно поєднується з діамантами, сапфірами, рубінами. Ювелірні магазини пропонують сережки, кільця, браслети, підвіски з цитринами з білого і жовтого золота, срібла. І в поєднанні з кожним металом цей «сонячний камінь» виглядає по-своєму особливо і унікально.

Купити прикраси з цитрином сьогодні пропонують безліч заводів ювелірних виробів, але до вибору виробника варто підходити відповідально, адже ви обираєте собі не просто акценти вашого образу, ви купуєте талісман. У випадку з прикрасами з цитрином - талісман, що приносить успіх, притягує багатство, дарує натхнення!