Ювелирный завод
Жадеїт

Жадеїт

14/07/2016

Жадеїт - камінь, який символізує відвагу, доброту, милосердя. Недарма він високо цінувався людьми здавна. Саме з жадеїту в Стародавньому Китаї виготовляли імператорські печатки, там цей камінь став символом величі і могутності правителя. Також з нього робили прикраси, посуд, культові предмети. Пізніше жадеїт потрапив в Америку, а звідти в Європу, де і отримав свою назву.

У перекладі з іспанської мови «piedro de jade» означає «нирковий камінь». Справа в тому, що раніше люди вірили в здатність жадеїту лікувати захворювання нирок, крім того, камені за своєю формою часто нагадували нирку.

До XIX століття жадеїт називали «жад», проте в 1836 році французький мінералог А.Демур встановив, що відомий на той час жад був представлений двома каменями - нефритом і жадеїтом. Зовні ці мінерали дійсно дуже схожі, відрізняються вони лише домішками. У нефриті це сполуки магнію, заліза, хрому і ванадію, в жадеїті - сполуки натрію.

Найчастіше жадеїт уявляють собі як зелений камінь, проте палітра його кольорів і відтінків набагато ширша. Буває жадеїт також білого, червоного, синього, фіолетового кольорів. У природі камінь має властивість жовтіти при вивітрюванні через окислення заліза.

Жадеїт - мінерал досить твердий - 6,5-7 одиниць за шкалою Мооса. Найчастіше камінці не прозорі, іноді просвічують.

За торговою класифікацією жадеїт поділяють на 3 категорії. Імперіал: камені смарагдово-зеленого кольору високої якості, що мають тонкозернисту структуру та просвічують. Вони широко використовуються в ювелірній справі, й іноді їх вартість досягає  вартості смарагдів. Утіліті: непрозорі камені яскраво-зеленого, матового білого, іноді блискучого чорного кольору. Найчастіше використовується як виробний камінь. Коммершіал: непрозорі жадеїти зеленого або сірувато-зеленого кольору, що мають дрібні плями і прожилки. Використовується в ювелірному виробництві та як виробний матеріал.

Варто відзначити, що жадеїт - досить рідкісний камінь, у всьому світі налічується не так багато його родовищ. Зустрічається він у Росії, Китаї, США, Японії, Індонезії, Бірмі, Мексиці, Гватемалі, Туреччині.

Придатний для ювелірного виробництва жадеїт категорії «імперіал» видобувають тільки в Бірмі. Найбільший з відомих жадеїтів групи «імперіал» важить 750 карат, він був проданий у 1980 році в М'янмі (Бірмі) за 2 мільйони доларів.

Сьогодні майстри виготовляють з жадеїтом всілякі прикраси: сережки, каблучки, кулони, браслети, брошки. Цей мінерал відмінно поєднується із золотом і сріблом. Гранують жадеїт, як правило, кабошоном.

Якщо ви вирішили купити золоті сережки з жадеїтом, то крім приголомшливої своєю красою ювелірної прикраси, ви отримаєте ще й талісман і оберіг. Принаймні, так вважали безліч народів у давнину. На Сході вірили, що цей мінерал відновлює біоенергетичне поле людини, покращує серцеву діяльність, сприятливо впливає на роботу внутрішніх органів. Крім того, каменю приписують властивості робити свого власника більш врівноваженим, упевненим в собі і своєму майбутньому.

Дивно, але в жадеїті присутня практично вся таблиця Менделєєва, це справжній дар природи, адже всі пропорції елементів витримані таким чином, щоб  мати максимально сприятливий вплив на організм людини. Тому вирушайте в магазин срібла або золота і познайомтеся з цим чудовим зеленим каменем, він точно не залишить вас байдужими!